Szkolenie pedicure

szkolenie pedicure

Jak wygląda szkolenie pedicure?

Jeżeli chcemy zająć się profesjonalną stylizacją paznokci, warto będzie zapisać się na szkolenie pedicure.

W ostatnim czasie bardzo wzrosło zainteresowanie klientek salonów kosmetycznych.

Mowa tutaj nie tylko o samym manicure, ale także i o wszelkich zabiegach pedicure. Obecnie wiele salonów kosmetycznych szuka wykwalifikowanych pracowników do swoich firm.

Żeby pracować w zawodzie pedicurzystki najlepiej mieć ukończony specjalistyczny kurs z zakresu pedicure kosmetycznego.

Dzięki niemu podniesiemy świadomość o możliwościach, a także o BHP w kwestii wykonywania pedicure. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele różnych instytucji szkoleniowych, a także salonów kosmetycznych, które oferują specjalne kursy z zakresu pedicure.

Przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na tego typu kurs, warto przede wszystkim dowiedzieć się, co będzie od nas wymagane.

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, żeby kurs z zakresu pedicure był przeprowadzany w mniejszych grupkach. Dzięki temu będziemy mieli możliwość pracy z instruktorem.

Szkolenie pedicure

Możliwe będzie zadawanie pytań oraz można liczyć na wydajną naukę. Ponadto bardzo istotne będzie to, żebyśmy mogli przeprowadzać zabiegi pedicure na modelkach.

Dość znaczącą różnicą są pokazy oferowane przez mniej popularne marki, a sposobność osobistego zrobienia pedicure na modelkach.

Warto przede wszystkim postawić na szkolenie pedicure, które cieszy się zaufaniem. Najlepiej będzie zwrócić uwagę również na instruktora szkolenia z pedicure. Warto przeanalizować jego karierę zawodową, a także praktykę. Na szkoleniu można liczyć na naukę teorii oraz praktyki.

Musimy pamiętać o tym, że kurs pedicure będzie opierał się głównie na działaniach praktycznych. Oczywiście wiedza teoretyczna będzie również bardzo istotna.

Najbardziej istotne będzie pozyskanie umiejętności praktycznych – jest to zdecydowanie kluczowa wartość w kursie pedicure. Tego typu kurs nie powinien być drogi, wszystko będzie zależało od miasta oraz od wybranej firmy.

Samo szkolenie pedicure będzie omawiało zasady higieny pracy pedicurzystek. Mowa tutaj nie tylko o BHP oraz dezynfekcji, ale również i sterylizacji.

Na kursie pedicure można liczyć na omówienie zasad przygotowania stanowiska pracy – narzędzi, urządzeniach, a także preparatach.

Oprócz tego kursanci pozyskają wiedzę o budowie paznokcia oraz o możliwych chorobach płytki paznokciowej.

Szkolenie pedicure wiedza specjalisty

Ponadto oferowana jest wiedza o budowie stopy oraz możliwych chorobach stóp.

Kursanci dowiedzą się, jakie są wskazania i przeciwskazania do pedicure. Zostanie przeprowadzony wywiad z klientem oraz zostanie omówiona praca z frezarką.

Klienci szkolenia pedicure mogą liczyć na opracowanie płytki paznokcia, rekonstrukcję paznokcia, malowanie paznokci, a także zastosowanie właściwych kosmetyków do stóp. Wiedza teoretyczna oraz praktyczna jest bardzo ważna w kwestii wykonywania pedicure.

Przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na kurs pedicure warto będzie dowiedzieć się, jaka istnieje różnica pomiędzy pedicure kosmetycznym, a podologicznym.

Ponadto dobrze jest dowiedzieć się, jaki jest zakres obowiązków pracy w tym zawodzie, bowiem pomiędzy oboma pojęciami znajduje się dość spora różnica. Warto zaznaczyć, że pedicure kosmetyczny obejmować będzie szereg zabiegów dotyczących pielęgnacji skóry u stóp, a także samych paznokci.

Będzie to dotyczyło pielęgnacji stóp zdrowych oraz leczenia chorób. Ponadto ma to związek z zabiegami medycznymi. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że pedicure kosmetyczny ma na celu upiększanie stóp, a także pośrednio ma wpłynąć na zdrowie naszych stóp oraz paznokci.

Warto też podkreślić, że pedicure kosmetyczny musi obejmować kąpiel z solą bądź olejkiem – najlepiej aromatycznym. Można także zastosować hydromasaż. Kolejno wykonywany jest na klientkach zabieg złuszczający.

Na kursie z pedicure zostanie dokładnie objaśniony pedicure kosmetyczny, który musi być poprzedzony dokładnymi oględzinami stóp, a także oceną ich prawidłowego stanu zdrowia.

Ponadto na kursie można dowiedzieć się, że stopy nie powinny posiadać podczas zabiegu żadnych zmian chorobowych.

Mowa tutaj przede wszystkim o odciskach, grzybicy, modzelach, łuszczycy czy wrastających paznokciach. Ponadto, aby wykonać pedicure, paznokcie nie mogą być popękane.

Jeżeli pojawiają się takie przypadki, to klientów należy odsyłać do podologa, który powinien zająć się prawidłowym stanem zdrowia stóp. Jeśli mowa o pedicure podologicznym, to będzie się on skupiał na samym leczeniu stanów chorobowych u stóp oraz paznokci.

Trzeba też wspomnieć o ważnym fakcie, że wszystkie zabiegi zostaną poprzedzone specjalnymi oględzinami klienta, a także dokładnym wywiadem.

Sprawdź ciekawe portale:

Oprócz tego zostanie założona specjalna karta pacjenta, a wyniki takiego wywiadu będą w niej uiszczone. Warto zaznaczyć, że w pedicure podologicznym będą usuwane wszelkie modzele, czy nagniotki.

Szkolenie pedicure wnioski

Zdecydowanie warto zapisać się na szkolenie pedicure, które nie powinno być drogie.

Dzięki niemu lepiej wejść na rynek pracy i znaleźć dobrze płatną pracę. Pedicurzystka może liczyć na spore wynagrodzenie.