Szybka nauka języków obcych

Jak korzystać z mnemotechnik do nauki języków obcych?

Wiele osób twierdzi, że nie ma zdolności językowych. Po kilku nieudanych próbach, a nawet latach nauki w szkołach – odpuszczają sobie. Problemem tak naprawdę nie są zdolności czy talenty do nauki języków, ale strategia nauki.

Jak mówi jedna z czołowych zasad NLP: Jeśli coś robisz co nie działa – zmień strategię. Większość osób wciąż powtarza te same schematy oczekując, że następnym razem będą inne wyniki. Jednak takie działanie jest strategią muchy uderzającej w okno, która wciąż ma nadzieję, że kiedyś przeleci niewidzialną barierę.

Jesteś przecież mądrzejszy niż mucha, prawda? Dlatego jeśli nawet przez wiele lat nieskutecznie uczyłeś się języka i nie masz efektów, ten rozdział jest rozwiązaniem Twoich problemów.

Wymowa języka obcego

Jak dzieci uczą się mówić?

W najprostszy sposób – obserwują swoich rodziców i naśladują ich!

Prostym sposobem jest oglądanie obcojęzycznych filmów. Początkowo możesz mieć polskie napisy, potem zmień na obcojęzyczne, a za 3 razem postaraj się zrozumieć bez napisów. Skorzystaj z opcji zwalniania (np. w darmowym programie VLC Media Player), aby słuchać fragmentu w wolniejszym tempie i powtarzać.

Słuchaj muzyki w języku obcym, ściągnij do piosenek słowa, słuchaj obcojęzycznych audiobooków, wywiadów, radia. Możesz też ściągnąć z internetu nagrania wraz z tekstami, przygotowane specjalnie dla osób uczących się języków obcych. I przede wszystkim, baw się!